PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188255}

Gambit turecki

Turetskiy gambit
7,0 741
ocen
7,0 10 1 741
Gambit turecki
powrót do forum filmu Gambit turecki

jestem zawiedziona ze zmienili zakonczenie.To bardzo dziwne skoro scenarisz napisal Boris Akunin.Czyzby nagle zechcial zmienic zakonczenie?

jamona89

Może chodziło o to, by czytelnik oglądając film nie wiedział do końca kto jest Anwarem. Ja najpierw obejrzałem film, a potem przeczytałem książkę i byłem nieźle zaskoczony, kiedy okazało się, że kto inny był szpiegiem.

vampiirike

Żeby tylko zakończenie było inne niż w książce. Co prawda jeszcze go nie widziałem, bo dopiero się to w odcinkach na TVP zaczęło, ale zmiany biją od samego początku i to niektóre całkiem niepotrzebne.
I dlaczego Waria jest tu taką idiotką? Książkę czytałem 4 dni temu i nie przypominam sobie, by to tak wyglądało.

ocenił(a) film na 5
suriyawong

SPOILER?
Jak sie konczy (kto byl szpiegiem) ksiazka a jak film?

MakoR

Spoiler:)
W książce Anwarem - efendi jest D'Evre, a nie Pieriepiołkin i naprawdę nie podoba mi się pomysł tej zamiany. Nie wiem, po co to zrobiono. Waria nie jest taka zła, a bardzo podoba mi się aktor, grający Fandorina. Dużo bardziej, niż Mieńszykow w "Radcy stanu", choć ogólnie, tamten film jest o niebo lepszy od "Gambitu". Bardzo lubię i książkowego, i filmowego D'Evre, tylko za każdym razem, gdy oglądam "Gambit" ogarnia mnie straszny żal, że aktor, który go grał, już nie żyje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones